O nas

Północ kojarzy się z Morzem Bałtyckim, Skandynawią czy biegunem północnym. Mamy Gryfa w herbach miast, mamy też Gocławską Syrenkę. Skandynawskie firmy lokują tu swoje oddziały. Bardziej lokalnie Północ, to dzielnica Szczecina z osiedlami takim jak Skolwin, Stołczyn, Gocław, Golęcino, Żelechowa ale na pograniczu Północy jest też Drzetowo i Grabowo. Wszystkie je łączy Odra i komunikacja miejska.

a więc i miasta Police, Nowe Warpno, ale są też sołectwa jak Niekłończyca, Trzebież czy Brzózki. Dębostrów, Uniemyśl, Tatynia, Drogoradz, Wieńkowo, Witorza czy Karpin. Jest i Tanowo oraz Trzeszczyn, Siedlice i Leśno Górne, Pilchowo i Bartoszewo. W każdym z wymienionych żyje społeczność lokalna ze swoimi sukcesami i radościami. Wiadomo są też troski i bolączki. Organizują się w różne ruchy i stowarzyszenia. Mieszkańcy chcą działać dla dobra swojego sąsiedztwa, swojego miasta a niejednokrotnie łączą ich troski zdrowotne i wtedy często organizują się w fundację. Ci odważniejsi angażują się w działalność Rad Osiedli, Rad Miejskich czy Gminnych.  

O tym chcemy pisać i tych spraw dotykać. Chcemy pokazywać społeczeństwo Północy takim jakie jest. Zachęcamy do kontaktu i współpracy. Chcecie, by inni dowiedzieli się o Waszej społeczności, o Waszej działalności, Waszym zaangażowaniu piszcie do nas.