Posprzątali Skolwin, teraz uporządkują Niekłończycę

Posprzątali Skolwin, teraz uporządkują Niekłończycę

Wydawać by się mogło, że wszyscy chcą mieszkać w czystej i zadbanej okolicy. Stąd wysyp mniej lub bardziej udanych akcji sprzątania świata. Niestety wciąć jest potężna ilość pospolitych wandali, niszczących co się da i śmiecących gdzie się da.

Jednak mimo wszystko nasza okolica to nasza wizytówka tak mówią, dlatego też wymyślono „akcje sprzątania świata”. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Rokrocznie widać ilu mamy ludzi tępych i nieprzyswajających wiedzy ludzi w społeczeństwie. Stare lodówki, pralki, opony, masa butelek po tych którzy pełną potrafią przynieść ale pustej zabrać już nie. Później te najczęściej tłuczone butelki sprzątają niejednokrotnie dzieci tych co chleją i śmiecą. Sam fakt, że trzeba takie akcje organizować już dwa razy w roku przeraża.

Na szczęście wciąż są ludzie którzy się nie poddają i walczą z uporem maniaka ze śmieciami. Niedawno sprzątanie świata odbyło się na szczecińskim Skolwinie, gdzie ustawiono w różnych częściach osiedla 5 kontenerów na odpady. W akcję włączyły się również dziewczęta z MOW, które wysprzątały pięknie polanę rekreacyjną przy ulicy Orłowskiej. Po majówce była tam tragedia. Miasto niestety nie ogarnia sprzątania tego terenu i nie opróżnia śmieci wtedy kiedy ich produkuje się tam najwięcej. Małe śmietniczki nie są w stanie przyjąć takiej ilości odpadów a pozostawione worki rozrywane są nie tylko przez wandali ale też przez zwierzynę, która później je roznosi po okolicy.  Po akcji dziewcząt było tam czyściutko.

Pani Sołtys Karina Mazurkiewicz zaprasza mieszkańców sołectwa Niekłończyca ale i sąsiadów jak i turystów.

 Jeśli chcecie spędzić sobotnie przedpołudnie na świeżym powietrzu i przy okazji zrobić coś dobrego dla Mateńki Ziemi – zapraszamy do nas, do Niekłończycy.  Jak co roku, organizujemy akcję sprzątania Niekłończycy, okolicznych pól i lasów. I jak co roku dla najlepszej drużyny będzie, zacna nagroda – ROWER. Zapraszamy Wszystkich, którzy utworzą max. 6-osobowe drużyny.

Na koniec Wszystkich zapraszamy na ognisko z kiełbaskami. Wszystko to w ramach obchodów Dnia Ziemi 2024

Partnerami akcji są firma Trans-Net oraz Nadleśnictwo Trzebież.

Zachęcamy wszystkich do udziału. Niech będzie przepięknie.

Share this content:

1 comment

Opublikuj komentarz