Szkoła już za nami?

Szkoła już za nami?

Przyszłą ta chwila, kiedy nasze pociechy zakończyły kolejny etap na drodze swojej edukacji. Większość z nich ten etap zakończyła promocją do następnej klasy część jeszcze walczy o miejsce w nowej szkole czy też uczelni. Niektórym nie udało się uzyskać promocji do następnej klasy z różnych powodów, tym nie mniej jest to etap, który mimo wszystko wniósł do ich życia nowe doświadczenia i być może odkrył nowe zdolności.

W każdym razie mamy to. Oficjalnie od wczoraj są wakacje. Wszystkim uczniom tym małym, trochę większym i największym gratulujemy. Uczniom na te wakacje życzymy wielu radosnych chwil i intensywnego wypoczynku. Wypoczywajcie przede wszystkim bezpiecznie, byście wszyscy po wakacjach mogli wrócić do swoich szkół i dzielić z innymi radość spełnionych wakacji.

Dyrektor SP44 Julia Rusiecka

Po zakończeniu roku szkolnego część nauczycieli, wychowawców klas 3, 8  czy też maturalnych, odprawiła swoich dotychczasowych wychowanków. Wielu z nich podejmie nowe wyzwanie i zmierzy się z wychowawstwem. Jednak część niestety przechodzi już na zasłużoną emeryturę. Tym wszystkim życzymy wielu lat w zdrowiu i radości, a przede wszystkim odpoczynku.

W największej polickiej szkole (SP8) koniec roku szkolnego, był okazją do ostatniego pożegnania wieloletniej i zasłużonej dla polickiej oświaty pani dyrektor Ewy Rudnik, która pełniła tę funkcję od 1998 roku.

pożegnanie klasy 8 w SP44

Dla uczniów zaczęły się wakacje, tymczasem rodzice z niepokojem obserwują to, co się dzieje w oświacie. Nieustannie reformowana szkoła, pomału zaczynała dochodzić do standardów europejskich. Była coraz bardziej otwarta na współpracę z rodzicami. Niestety zmiana władzy przyniosła pełne odwrócenie się od rodziców. Powrót do modelu znanego nam z okresu minionej epoki.

Jak będzie funkcjonować system oświaty. Czy rodzice zostaną całkowicie wypchnięci z systemu oświaty i wróci dyktatura? Czy rodzice będą mieli wpływ na to czego będą uczone ich dzieci i czy będzie to z poszanowaniem dla ich wartości i tradycji? Czego i przez kogo będą uczone dzieci?

Cała nadzieja w światłych nauczycielach i rodzicach. Zachęcamy Was rodzice do nieulegania „szalonym” ideologom. Do dbania o właściwy poziom i rozwój polskiej edukacji.

Share this content:

Opublikuj komentarz