Nie jesteśmy najgorsi.

wyniki egzaminów 8 klas

Nie jesteśmy najgorsi.

Szału nie ma, jesteśmy na 5 pozycji od końca w rankingu województw. Język polski w regionie osiągnął statystyczny wynik zaledwie w 54,99%, w Szczecinie 61,50%. Matematyka odpowiednio 45,55% i 55,09%, angielski 64,03% i w Szczecinie 72,65%

Egzamin ósmoklasisty to sprawdzian wiedzy na koniec podstawówki i jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Zasadność tego egzaminu cały czas budzi sporo emocji i coraz głośniej słyszalne są głosy do powrotu do dawnego systemu czyli normalne świadectwa i egzaminy do poszczególnych szkół jeżeli te będą chciały takiej selekcji.

W tym roku po raz ostatni przeprowadzono w wersji Covid-19. Od przyszłego egzamin ma wrócić do normalnej wersji.  W szczecińskiej SP44 im. Emilii Gierczak  dyrekcja i nauczyciele zadowoleni z wyników osiągniętych przez uczniów. Wyniki mamy wyższe niż średnia ogólnopolska więc jesteśmy zadowoleni.

Niektórzy, ze swymi pociechami stali pod szkołami już od 9.00, choć zaświadczenia wydawano dopiero od 10.00. Na ogół zadowoleni, a nawet pozytywnie zaskoczeni wynikami swoich dzieci.

– Wiedzieliśmy, że są zdolni i będą dobre wyniki, ale zawsze jest niepokój i obawa o wynik. Czy na pewno tak jak myśleliśmy? Ale najważniejsze, że wszystko poszło pozytywnie – mówi pani Aniela.

Zaświadczenie o zdanym egzaminie trzeba teraz dołączyć do dokumentów rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych w elektronicznym systemie naboru i w papierowej wersji dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Uczniowie mają czas na to do godziny 15.00 w piątek 5 lipca.

Share this content:

Opublikuj komentarz