Północ na wakacjach

PIERWSZY WAKACYJNY WEEKEND NA PÓŁNOCY

Północ na wakacjach

W tej modlitwie udział bierze nieustannie rosnąca grupa jak nazwa mówi mężczyzn. Pokazują, że modlitwa jest ważna również w  życiu mężczyzny niezależnie od wieku. Z modlitwą nie rozstaje się wielu sportowców, aktorów czy ludzi biznesu. Jak podkreślają zapewnia im równowagę psychiczną i przypomina o wartościach jakimi powinien kierować się człowiek.

Jak Wakacje na Północy to obowiązkowo Trzebież. Tu druhowie z OSP Trzebież i Klub Honorowych Dawców Krwi zapraszają na plażę. W programie Krwiobus i możliwość oddania tego najcenniejszego z darów jakim może podzielić się człowiek. A ponadto pokazy ratownictwa i sprzętu strażackiego, grochówka, wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych a dla starszych przejażdżki skuterami wodnymi, klasykami motoryzacji oraz motocyklami. W trakcie trwania wydarzenia będą zbierane pieniążki na leczenie druha Sławomir Nowakowski, który mierzy się z ciężką chorobą.

Wakacje na Północy można rozpocząć również łącząc wypoczynek i rekreację z pracą. Pełnoletni uczestnicy będą chcieli posprzątać rzekę i jej brzegi z butelek, plastiku, opon, kanapowych materacy czy nawet elementów samochodowej karoserii. Z wiosłem w ręku płynąc kajakiem będą sprzątali rzekę z tego co prymitywni ludzie tam zostawili. Jak informuje organizator w trakcie ekopatrolu często będzie trzeba wychodzić z kajaku na brzeg, dlatego warto zabrać ze sobą odpowiednie buty do wody oraz zapas wody do picia. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice, kiełbaski na ognisko oraz świetną atmosferę.

Start o godzinie 12 z Miejskiej Przystani Żeglarskiej w Policach, ul. Marii Konopnickiej 12

10:00 Zwiedzanie Willi Lentza, Wybór biletów (willa-lentza.pl)

Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

11:00 Strefa dzienna festiwalu Come With Us, łąka przy Tarasach Letnich Park Kasprowicza

W programie: joga, koncert relaksacyjny, warsztaty bębniarskie, warsztaty malarskie dla najmłodszych, warsztaty sprtowe, cyrkowe i ukulele.

11:00 Damy Szczecina – Filipinki że HEY zaprasza Tomasz Wieczorek. Przedstawiona zostanie historia znanych kobiet związanych z historią miasta na przestrzeni około 1000 lat. Bywa, że mało kto kojarzy, że bardzo znana dama pochodzi ze Szczecina – będzie okazja je przybliżyć. W trakcie spaceru nie zabraknie wielu intrygując historii i historyjek. Nie zapomnimy wspomnieć znajdującego się na trasie lokalu pani Bogumiły Polańskiej, która prowadzi lokal od ponad pół wieku serwując kultowe paszteciki( od 1969 r.). Będzie o trzech cesarzowych z Pomorza, zdobywczyni filmowego Oscara ze Szczecina. Królowej polskiego twista…”      

START: PLAC ŻOŁNIERZA POLSKIEGO , Centrum Informacji Turystycznej,

15:00 I spacer z mapką, Zamek Książąt Pomorskich

Spacer trasą według mapki – Szczecin dla dzieci, autorstwa szczecińskiego przewodnika Tomasza Wieczorka. Na trasie nie zabraknie legend i anegdot. Start przy wieży zegarowej Zamku.

18:00 Come With Us Festival, łąka przy Tarasach Letnich Park Kasprowicza

Wydarzenie łączące różne formy kultury nowoczesnej – od muzyki i tańca, przez instalację, street art, po visual art. To platforma do prezentacji artystów. W sobotę w programie: LSR, Funk Fatalle, Ikrek, Aries, Andrew Bobson, Tommy Halik, Rast Milk.

19:00 On Art 2024, Trafostacja Sztuki,  wstęp wolny

 Na Festiwalu zobaczysz nieszablonowych artystów, najciekawsze trendy i wyjątkowe zjawiska z różnych kontynentów i kultur. Alter Ego i Skin of the City to pierwsze dwa filmy, które będzie można zobaczyć w Szczecinie w ramach festiwalu.

Przygotował On dla Was niezwykły miks rytmów i dźwięków. Feria doznań dostarczy Wam emocji i pozytywnej energii. DJ SempOne to ekspert w tworzeniu wyjątkowej atmosfery, a Ogrody Śródmieście są idealnym miejscem do relaksu i spotkań z przyjaciółmi wśród zieleni. 

Spędźcie niezapomniany wieczór w Ogrodach Śródmieście!

Niedziela to dalsze świętowanie urodzin Szczecina

10:00 Szczecński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

12:00 79. Urodziny Szczecina, Różanka, wstęp wolny

W ramach Różanego Ogrodu Sztuki zapraszamy na imprezę urodzinową. Nie zabraknie tortu, zabaw i animacji dla dzieci oraz koncertów. Na scenie wystąpi duet Jackpot, czyli Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba, Po ich występie czeka nas koncert „Oscarowa Muzyka Filmowa”. W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica”, czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurasic Park” i odurzający zapach róż.

12:00  Od Stoewera do Stoewera, Muzeum Techniki i Komunikacji, Wybór terminu (muzeumtechniki.eu)

Zapraszamy na oprowadzanie po największej na świecie kolekcji przedmiotów związanych z przedwojennymi szczecińskimi zakładami Stoewera i wysłuchania opowieści o znamienitych konstruktorach, zwycięzcach zawodów sportowych, ciężko pracujących i emancypujących się kobietach oraz blaskach i cieniach prowadzenia biznesu w niezwykle burzliwych czasach.

16:00 Urodzinowa potańcówka, Różanka, wstęp wolny

Urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live! to grupa przyjaciół, która od lat wychodzi na scenę, by dzielić się swoją pasją. Grali w wielu zespołach i projektach, ale to właśnie w tym składzie realizują się najpełniej.

Share this content:

1 comment

Opublikuj komentarz