Rybak na łańcuchu

zamknięte boisko łańcuchy i kłódka

Rybak na łańcuchu

Jak mówił pan Tomasz Łapko

Mamy duże ambicje i plany. Kibice również wiążą duże nadzieje z naszymi sukcesami, ale i z powstającym zapleczem. Ciągle dostajemy telefony i maile z pytaniami, kiedy zagramy u siebie? Kiedy będziemy mogli kibicować w Trzebieży? Niestety ciągle nie możemy na to pytanie odpowiedzieć, gdyż stadion nasz w Trzebieży został „wyłączony z użytkowania” ze względu  na trwającą budowę zaplecza wraz z parkingiem.

Przypomnijmy że w 2023 obiekt został zamknięty ze względów bezpieczeństwa. I choć remont obecnie dotyczy tylko obszaru wokół ustawionego zespołu kontenerów to murawa jest zamknięta na łańcuchy przyozdobione kłódkami. Była sołtys Trzebieży chciała, aby na obiekcie klubu sportowego powstała również nowa siedziba rady sołeckiej. By postało takie Trzebieskie Centrum Kultury i Sportu.

Gdzie w takim razie trenujecie? – pytamy trenera Daniela.

Obecnie dyrektor OSIR w Policach za każdym razem wyznacza nam boiska na których będziemy rozgrywać mecze. Najczęściej gramy na boisku w Tanowie albo na sztucznym boisku w Policach. Więc w tym sezonie każdy mecz można śmiało powiedzieć że graliśmy na wyjeździe. Kiedy dane nam będzie grać u siebie, przed własną publicznością nie wiemy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć przygotowania do sezonu i mecze nowego sezonu rozgrywać tu w Trzebieży. Bardzo byśmy chcieli.

zaplecze kontenerowe - Rybak Trzebież

Tomasz Łapko pytany o plany odpowiada, jest kilka tematów:

  • współpraca z MOW w Trzebieży, którego podopieczni zdobyli Mistrzostwo Polski, a dwóch zawodników zostało powołanych do reprezentacji kraju. Tu liczymy, że współpraca będzie nam się dobrze układała,
  • dzwonią rodzice kolejnych roczników, którzy chcieliby aby ich pociechy trenowały w Rybaku,
  • obiekt ma warunki do tego by pomyśleć również o kolejnej dyscyplinie, może rzut oszczepem, może łucznictwo. Jest jeszcze bliskość zalewu, kto wie co przyniesie czas.

Mamy zapał, mamy chęci i wolę walki  o awans. To mamy już dzisiaj. Chcemy by Trzebież i jej mieszkańcy byli z nas dumni, a my, mogli ją rozsławiać a w ten sposób przyciągać kolejnych gości do tej pięknej i urokliwej miejscowości.

Tego Wam życzymy, byście jak najszybciej mogli powrócić do gry na swoim obiekcie, ale i realizacji Waszych planów i zamierzeń.

Polecamy także:

Share this content:

2 comments

Opublikuj komentarz