Winne sytuacji w Mścięcinie są administracje Polic i Szczecina

Winne sytuacji w Mścięcinie są administracje Polic i Szczecina

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy remont ulicy Nadbrzeżnej i Cisowej wszedł w kolejny wysoce niebezpieczny i uciążliwy etap. Wykonawcą robót jest Eurovia a zleceniodawcą Starostwo Powiatowe w Policach, które jest administratorem tejże drogi. Dodajmy jest prawie końcowy etap tzw. „Nadodrzanki”. Prawie bo końcem tejże tranzytowej arterii jest ul. Wojska Polskiego w Policach. Początek jest na ul. Kolumba.  Tym samym Nadodrzanka na tą chwilę początek i koniec są niejako zaorane.

Po wprowadzeniu drugiego wahadła zaczęło dochodzić do alarmujących i niebezpiecznych sytuacji. Zresztą dochodzi cały czas. W dniu uruchomienia otrzymaliśmy liczne telefony i maile o tym co się dzieje na wahadle. Postanowiliśmy sami sprawdzić jak wygląda sytuacja. Faktycznie „absurd gonił tam absurd” jak napisał jeden z czytelników. Wiele opinii niestety było nazwijmy „nie nadających się do publikacji”.

Po filmie na sytuację miał zareagować wiceburmistrz Polic, kierując tam w godzinach porannego szczytu patrol Straży Miejskiej. Ten był tam widziany raz przez naszych czytelników.

W końcu do filmu stosunkowało się również samo Starostwo Powiatowe w Policach.

Szanowni Państwo, przede wszystkim bardzo dziękujemy za wyrozumiałość mieszkańcom, którzy obecnie przejeżdżają ul. Cisową. Mamy nadzieję, że efekt końcowy rozbudowy drogi powiatowej Nr 3933Z (ul. Cisowa) i Nr 3934Z (ul. Nadbrzeżna) będzie dla Państwa najlepszą rekompensatą. Mamy świadomość, że obecny wariant czasowej organizacji ruchu na ul. Cisowej nie jest najkorzystniejszy.

Wykonawca robót, firma EUROVIA POLSKA S.A., przedstawiła nam trzy rozwiązania. Jednym z nich był wariant, w którym ruch od strony Skolwina miał być przeprowadzony ul. Dębową, a ul. Cisową miał być poprowadzony ruch jednokierunkowy bez wahadła od strony ul. Asfaltowej. Dodatkowo wykonawca robót zdeklarował, że dokona miejscowych napraw nawierzchni jezdni w ul. Dębowej. Niestety nie uzyskaliśmy na takie rozwiązanie zgody od Gminy Police.

W drugim wariancie pojazdy osobowe miały być przeprowadzone przez ul. Dębową, a ul. Cisową miał działać ruch jednokierunkowy bez wahadła od strony ul. Asfaltowej. W tym wariancie pojazdy ciężarowe miały być puszczone objazdem przez Szczecin. Na takie rozwiązanie nie zgodziło się Miasto Szczecin. Skorzystaliśmy więc z ostatniego możliwego wariantu, który obecnie funkcjonuje w tym miejscu. Warto zaznaczyć, że nie poprowadzilibyśmy w taki sposób ruchu bez pozytywnej opinii Policji.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie kierowcy, który wjechał na ten odcinek drogi na czerwonym świetle. Dostaliśmy zapewnienie ze strony EUROVII, że upomni kierowcę w tym zakresie.

Obserwujemy ruch na tym terenie i staramy się na bieżąco reagować na sytuację. Dostaliśmy informację, że w momentach, których pojawią się chwilowe utrudnienia wykonawca będzie również sterował ruchem ręcznie.

Przyczepa stojącej ciężarówki nie mieści się na przygotowanym miejscu oczekiwania na zielone światło.

Share this content:

Opublikuj komentarz